Atrakcje

w Darłówku

Plaża w Darłowie

Darłówko jako kurort nadmorski może poszczycić się piękną plażą, a w zasadzie plażami, ponieważ wybrzeże podzielone jest na dwie części za sprawą rzeki Wieprzy, która uchodząc do morza przecina 20-kilometrowy pas plaży. Darłówko Wschodnie posiada plażę miejscami oddzieloną od morza kamieniami. Na tej plaży udostępnione jest boisko do gry w piłkę siatkową i dmuchane zjeżdżalnie. Zachodnia plaża jest piaszczysta, dużo większa i nic nie odgradza jej od morza. Turyści mogą skorzystać tutaj z bogatych ofert wypożyczalni sprzętu wodnego i wodnych atrakcji typu: przejażdżka na dmuchanym bananie.

Plaża przylegająca do Darłowa znana jest ze swego mikroklimatu charakteryzującego się dużą wilgotnością i zawartością jodu.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich wzniósł Bogusław V w II połowie XIV wieku. Zamek został zbudowany w ciągu 20 lat i był na tyle okazały, że otrzymał szacowna nazwę Zamku Książąt Pomorskich.

Pierwotnie gotycki zamek był kolejno rozbudowywany przez swoich gospodarzy. Pierwszy zamek zasadzał się na planie kwadratu z wysoką na 23 metry wieżą obronną. Kolejni gospodarze prowadzili rozbudowy w kierunkach wschodnim i zachodnim, dobudowując skrzydła, pełniące nie tylko obronne funkcje, ale również powiększające przestrzeń życiową powiększającego się dworu książęcego.

Do lat 30-tych XX wieku zamek niszczał. Dopiero w 1929 roku zapoczątkowano prace adaptacyjne, które miały przygotować budynek do pełnienia funkcji muzeum. Bez konsultacji z historykami i badań archeologicznych dokonano remontu i niewielkiej przebudowy. Dopiero po II Wojnie Światowej, która nie odbiła na murach swego piętna, wykonano porządny remont z pomocą archeologów i konserwatorów zabytków.

W Muzeum turyści mogą zobaczyć zabytki pomorskiej sztuki ludowej, zabytkowe rzeźby drewniane, w sali rycerskiej znajduje się ekspozycja sztuki sakralnej, znalazło się również miejsce dla sztuki współczesnych artystów. Należy pamiętać, by nie zwracać uwagi jedynie na eksponaty. Sam zamek stanowi nieoceniony zabytek, a odrestaurowane pomieszczenia mogą przenieść nas w klimat wieków średnich.

Port

Port w Darłówku, dzielnicy Darłowa, stanowi cel spacerowiczów. Obejmuje on 3-kilometrowy odcinek Wieprzy i jest czynnym portem przeładunkowym, rybackim i turystycznym. Turyści mogą podziwiać tutaj jednostki pływające o długości do 75 metrów i zanurzeniu do 4 metrów.

Dla turystów najbardziej interesujący jest przede wszystkim port wschodni, skąd wyruszają statki wycieczkowe. Port to również gratka dla tych turystów, którzy spragnieni są wrażeń. Stąd wyruszają w morze wyprawy wędkarskie na kutrach, podczas których szczury lądowe mogą złowić prawdziwe, morskie ryby. W Darłówku Zachodnim zaś możemy podziwiać cumujące przy nabrzeżu jachty.

Atrakcje wodne

Skorzystaj z bogatej oferty lokalnych wypożyczalni.

Dostarcz organizmowi nieco adrenaliny na szybkim bananie wodnym lub odpocznij w ciszy na spokojnym kajaku. Tutaj wszystko zależy od Ciebie.

Dla mniejszych i większych fanów wędkarstwa są organizowane połowy dorsza z łodzi, a dla rodzin z dziećmi i zakochanych par, rejsy statkiem o zachodzie słońca.

W Darłówku nie będziesz się nudzić!

Trasy rowerowe i piesze

Darłówko to nie tylko piękne plaże i port, ale także świetna baza wypadowa dla spragnionych przygód eksploratorów. Przez Darłówko przebiega sieć szlaków rowerowych i pieszych, na których czele stoi szlak pieszo - rowerowy EV10, nazywany też R10, biegnący dookoła Bałtyku. Doprowadzi nas on do przepięknych, dzikich plaż oraz sąsiednich miasteczek. Nawierzchnia jest bardzo zróżnicowana: od przypruszonego piaskiem betonu, po gładziutki asfalt. Bądź przygotowany na wszystko!

Więcej o atrakcjach w Darłówku i okolicy przeczytasz na www.darlowko.pl